جدیدترین‌ها

Welcome to انجمن تفریحی عاشقان

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?
آبی
قرمز
سبز
نارنجی
بنفش
خاکستری
تیره

مرگ حدود 600 نفر در زلزله نپال

دُخــتِ ایـــرانی

معاون مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
Jan 20, 2015
نوشته‌ها
841
پسندها
0
امتیازها
16
کشور من
Iran
وقوع زمین لرزه شدید 7.9 ریشتری در پایتخت این کشور 597 قربانی برجای گذاشت.

این زلزله مهیب که امروز (شنبه) کاتماندو را به لرزه درآورد به مرگ بیش از 597 تن منجر شد.

مجروحان این حادثه در بیرون از بیمارستان‌ها و در فضایی آشفته و بی‌نظم در حال درمان هستند. ساکنان منطقه زلزله‌زده از وقوع پس‌لرزه‌های متعدد و شدید وحشت‌زده شده و به خیابان‌ها پناه آورده‌اند. از ساختمان‌های تاریخی در کاتماندو تنها آوار باقی مانده‌ است.

وزارت کشور نپال اعلام کرد: تعداد کشته‌های این حادثه طبیعی بیش از 597 تن است هرچند عملیات امداد و نجات هنوز در مراحل اولیه است و احتمال آنکه تعداد قربانیان بیشتر شود، وجود دارد.

شاهدان این زمین لرزه محل حادثه را وحشت‌آور توصیف کرده به گونه‌ای که تعدادی از زخمی‌ها با جراحات شدید در بیرون از بیمارستان‌ها منتظر امدادرسانی هستند. همچنین بسیاری از ساکنان کاتماندو از ترس وقوع پس‌لرزه‌های بیشتر همچنان در فضاهای باز به سر می‌برند.

به گزارش شبکه خبری CNN، تاکنون وقوع 15 پس‌لرزه گزارش شده که دو پس‌لرزه به بزرگی 6.6 و 5.1 ریشتر جزو آن‌ها بوده‌ است. همچنین این زلزله در پایتخت هند با شدت 5 ریشتر احساس شده‌ است.
 

بالا پایین