جدیدترین‌ها

Welcome to انجمن تفریحی عاشقان

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?
آبی
قرمز
سبز
نارنجی
بنفش
خاکستری
تیره

طرز تهیه جوجه کباب لبنانی

saba1370

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
Sep 14, 2021
پسندها
0
امتیازها
1
دوستای گلم بریم که باهم یه جوجه کباب لبنانی خوشمزه رو درست

236891845_825310798152449_4484285654838714431_n-min.jpg

موادلازم:
سینه یا فیله مرغ۵۰۰ گرم
آب لیمو ترش¼ پیمانه
روغن مایع¼ پیمانه
سیر۲ حبه
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای۱ عدد بزرگ
نمک۲ قاشق چایخوری
فلفل سیاه½ قاشق چایخوری
پاپریکا۱ قاشق چایخوری
زنجفیل ۱قاشق چایخوری

طرز تهیه:
برای تهیه جوجه کباب لبنانی خوشمزه ابتدا سیر را رنده می کنیم و به همراه کمی روغن داخل یک تابه مناسب در حدی تفت می دهیم که عطر سیر بلند شود. توجه داشته باشید که سیر خیلی زود می سوزه و نباید زیاد تفت داده بشه.
در این مرحله نمک، فلفل سیاه و پاپریکا را به سیر اضافه می کنیم و یک دقیقه دیگر مواد را تفت می دهیم تا با هم ترکیب شوند. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا طعم خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود.
در صورتی که طعم رب گوجه فرنگی باب میل شما نیست، می توانید انرا حذف کنید و به جای ان مقداری زعفران دم کرده اضافه کنید. پس از اینکه رب گوجه فرنگی را تفت دادیم تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا مواد خنک شوند.
در این مرحله سینه یا فیله مرغ را به صورت جوجه کبابی برش می زنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه فلفل دلمه ای ها را نیز خورد می کنیم و به کاسه حاوی گوشت مرغ وپیاز خلالی اضافه می کنیم،وبعدآب لیموترش رو اضافه میکنیم.من سبزی خشک،جعفری هم اضافه کردم اگر دوست نداشتید حذف کنید
موادی که تفت دادیم رو اضافه می کنیم کاملا مخلوط کرده و درب رو سلفون میپوشونیم اگر زمان داشتید یک شب تا صبح میزارید اگر ندارید۶ساعت باید توی یخچال بمونه تا طعم ها باهم مخلوط بشه.
بعدازآن به سیخ بکشید یا روی زغال کباب کنید یامثل من توی ماهیتابه دو طرفه سرخش کنید به همراه کره و پیاز حلقه ای.
طرز تهیه این غذا خوشمزه از آپ کوک

بالا پایین