جدیدترین‌ها

Welcome to انجمن تفریحی عاشقان

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?
آبی
قرمز
سبز
نارنجی
بنفش
خاکستری
تیره

اجاره خودروهای گروهی چقدر است؟

تاریخ ثبت‌نام
Jan 12, 2015
نوشته‌ها
90
پسندها
0
امتیازها
6
سن
24
محل سکونت
طهـــــــــــــــــــــــــــــــــرانـــــ
کشور من
NATO
تعطیلات عید نوروز فرصتی مناسب برای مسافرت، گردش، تفریح و دید و بازدید است. در این ایام، افرادی تصمیم به گذراندن اوقات خود در کنار خانواده و سفرهای دسته‌جمعی می‌گیرند تا لحظات خوش و زیبایی را به همراه هم داشته باشند.همچنین سفر رفتن با خودروهای جداگانه، هزینه‌های سوخت زیاد، هزینه تعمیر خودروها، خستگی راه و رانندگی و… برخی از افراد را به فکر مسافرت رفتن با خودروهای گروهی میاندازد. خودروهایی که بسته به تعداد افراد و سلیقه می‌توانند متفاوت باشند.

برای مسافرت‌های دسته‌جمعی می‌توان خودروهای گروهی متنوعی را اجاره کرد و در طول مسافرت از خستگی رانندگی و… در امان بود.
میزان اجاره این خودروها در تهران و خارج از تهران متفاوت است. برای مسافرت‌های برون‌شهر، مقصد مورد نظر و محاسبه مسافت تا آنجا، محاسبه میزان مصرف سوخت خودرو، نوع خودروی انتخابی شما، حتی تهیه کردن غذا، جا، مکان راننده خودرو و… در تعیین هزینه سفر نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

به عنوان مثال، برآورد هزینه مسافرت ۱۰ تا ۱۴ نفر از تهران به یکی از شهرهای شمال کشور، مثلاً آمل برای پنج روز، ارزان‌ترین کرایه روزانه تویوتا هایس معادل با ۳۸۰ هزار تومان می‌شود که این قیمت در صورتی است که برای راننده جای خواب و غذا در نظر گرفته باشید. در این صورت هزینه برای پنج روز چیزی معادل با یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می‌شود. این قیمت در موسسه‌های کرایه خودرو متفاوت است و طبق آمار و بررسی‌های انجام‌شده گاهی برخی از اجاره‌دهندگان خودروها برای این مسیر تا ۵۰۰ هزار تومان هم اجاره می‌گیرند.

حال اگر مساله جا و مکان راننده با شما نباشد، به گفته یکی از اجاره‌دهندگان باید طبق نرخ اتحادیه برای هر شب ۱۲۰ هزار تومان پرداخت کنید. پس برای چهار شب لازم است ۴۸۰ هزار تومان پول بپردازید.در آخر هزینه اجاره خودرو بدون جای خواب و غذای راننده دو میلیون و ۳۸۰ هزار تومان می‌شود. حتی برای کمتر شدن هزینه می‌توانید فقط برای رفت و برگشت این خودرو را اجاره کنید و در ایامی که مسافر هستید خودرو را در اختیار نداشته باشید. در این صورت کافی است برای مسیرهای رفت و برگشت هرکدام ۶۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

همین‌طور برخی از افراد، برای سفرهای درون‌شهری و دیدن و لذت بردن از مناطق دیدنی تهران این وسیله‌ها را اجاره می‌کنند تا راحت و به همراه خانواده‌شان به تفریح بپردازند. همچنین گاهی علاوه بر اینها، این خودروها برای سازمان‌ها، ادارات، مدارس و… به صورت با راننده و بدون راننده اجاره داده می‌شوند.

در اینجا فهرستی از قیمت خودروهایی که تنها برای ۱۰ ساعت استفاده درون شهر همراه به همراه راننده اجاره داده می‌شوند آورده شده است.این قیمت‌ها در موسسات مختلف با توجه به خودروی مورد نظر و امکانات آن متفاوت است.
 
 

بالا پایین